(ВИДЕО) „Македонија, Македонија“, репрезентативците слават бод како планина против Словенија

by Fokus

Македонскиот национален тим освои значаен бод на гостувањето кај Словенија, меч кој заврши без победник (1-1).

Очигледно дека атмосферата на нашата екипа е на високо ниво, а вечерва еуфорично се славеше огромниот бод против домашниот тим.

Поврзани новости