(ВИДЕО) Македонија губи на полувреме против Бугарија

by Fokus 18:59
18:59

Македонската фудбалска репрезентација губи со 1-0 против Бугарија во „балканското дерби“ по првите 45 минути, во првиот натпреварот од новата кампања на Лигата на нации.

Нашата селекција е подобар противник, но сепак Бугарија поведе во 14-тата минута кога Кирил Десподов после една акција ја искористи заспаноста и успеа да ни даде гол, а рака на срце, и голманот Димитриевски мораше да реагира подобро во ваквата ситуација.

Поврзани новости