(Видео) Ковачевски: Ветувањето за 30. 000 просечна плата беше мета на потсмев, но го реализиравме

by fokus 10:19
10:19

Со покачувањето на платите се штитиме од големиот раст на цените, а буџетот го насочуваме онаму каде е најпотребно – директно во приходите на граѓаните.

Ова е пораката што премиерот Димитар Ковачевски ја упати од неговиот фејсбук профил.

-Малку кој веруваше дека ќе имаме просечна плата од 30.000 денари. Ова ветување беше мета на критика и потсмев, но со доследни политики успеавме да го реализираме, порача Ковачевски.

Поврзани новости