ВИДЕО Конститутивна седница на Владата

by Фокус 16:49
16:49

Новата Влада предводена од Димитар Ковачевски ја одржува првата конститутивна седница, откако вчера беше избрана во парламентот со 62 гласа „за“.

Инаку, во новата Влада, во која учествуваат СДСМ, ДУИ, Алтернатива и ЛДП, брои 21 член. Сите нови министри денеска ги преземаа функциите од своите претходници.

ФОТО Примопредавање на функции во новата влада

 

Поврзани новости