ВИДЕО Колку пати Мицкоски кажа вчера „тоа е суштината“?

by fokus 21:19
21:19

Општ впечаток е дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се повторуваше на вчерашната дебата на МТВ. Некои формулции Мицкоски ги кажа и по десетина пати.

Изгледа најповторуваната фраза на Мицкоски беше „тоа е суштината господине Заев“, обидувајќи се на премиерот да му покаже и докаже кој е попаметниот. Твитер заедницата преброја дека за време на дуелот Мицкоски ја повторил оваа фраза тринаесет пати.

- Advertisements -

Чек сега. Што е суштината? 😀

Publiée par Igor Vojnoski sur Jeudi 24 mai 2018

Поврзани новости