ВИДЕО: Кавга меѓу Шекеринска и заменик министерот Ибрахими

by Фокус 18:02
18:02

Околу 16 часот на гласачко место во Шуто Оризари изби кавга меѓу Шекеринска и заменик министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими, кој е од партијата на Амди Бајрам Сојуз на Ромите на Македонија.

Кавгата се случи по инцидентот во кој, според Шекеринска, Амди Бајрам ја обвинил дека врши притисок врз гласачите и почнал да ја тегне за марамата.

- Advertisements -

Изјавата на Шекеринската за инцидентот со Амди Бајрам можете да ја погледнете тука:

Поврзани новости