(ВИДЕО) Калин Ивановски го има потегот на денот на Вимблдон!

by fokus 16:21
16:21

Младиот македонски тенисер Калин Ивановски денеска е главна ѕвезда во Лондон. На јуниорскиот Вимблдон денеска тој победи и се пласираше во третото коло.

Но, она за што пишуваат медиумите е потегот на Ивановски со кој го освои меч-поенот. Со луциден потег од сервис тој го победи својот противник Родрого Пачеко Мендез и му препушти само три гема во двата сета, 6-1, 6-2.

Официјалниот Твитер профил на Вимблдон сподели видео од атрактивниот поен и напиша:

-Сте видели ли меч-поен како овој досега?

 

Поврзани новости