(ВИДЕО) Како по силниот земјотрес во Нов Зеланд се тресат зградите?

by Fokus

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран на територијата на Нов Зеланд утрово во 7 часот и 58 минути по локално време.

ЕМСЦ наведува дека епицентарот бил 80 километри од Велингтон, а на длабочина од 48 километри.

 

Поврзани новости