(ВИДЕО) Каевски го спореди Заев со Тито

by fokus 09:59
09:59

Директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски, во синоќешното гостување на „Клик Плус“ на ТВ 21, го спореди премиерот Зоран Заев со поранешниот лидер на Југославија, Јосип Броз Тито.

„Најмногу за нашите родители направил Јосип Броз Тито. Ќе дојде време, ние на нашите деца и внуци, ќе им раскажуваме, дека во времето на Зоран Заев, со Владата, успеал да го реши деценискиот спор за името со Грција“, истакна Каевски.

- Advertisements -

Поврзани новости