(ВИДЕО) Јанкулоска нервозна го напушти Судот

by Фокус

Заврши распитот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. Порталот А1 Он објави видео од моментите кога Јанкулоска го напушта Судот во кој денеска помина десетина часа. Таа не беше расположена да одговори на новинарските прашања.

Како и за останатите осомничени во случајот „Титаник“ кои досега беа испрашани, и за Гордана Јанкулоска Судот го одби барањето на Специјалното обвинителство и не одреди мерка притвор.

Мерка притвор не е одредена ниту за поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, кој во исто време со Јанкулоска го напушти Судот.

Поврзани новости