ВИДЕО: Јанко Бачев на вечерашните протести со руско знаме во раце се качи на полициски транспортер

by Fokus 01:59
01:59

Водачот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, на демонстрациите пред Собрание на Република Македонија, во обид да го спречи расчистувањето на улицата пред Парламентот, се качи врз полициски транспортер.

Радио Слободна Европа

- Advertisements -

Поврзани новости