ВИДЕО Интегрална снимка од втората серија разговори што ги објави „Ла Верита“

by fokus

„Ла Верита“ утринава објави нов напис поддржан со нова аудио снимка каде се слушаат гласови на осомничените во случајот „Рекет“. Новата серија разговори фрла ново светло на случајот, но компромитира и други лица.

Интегрлалната аудио снимка покажува како се договара поткупот, по кој канали одел и кој се бил инволвиран.

Поврзани новости