(ВИДЕО) Градоначалникот на Бања Лука скокаше по крстот, излезе крвав

by Fokus 20:28
20:28

Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, денеска скокаше по светиот крст. Тој откако испливал на брегот излегол со крваво стапало кое очигледно го отсекол.

Брзата помош ја санирала повредата на градоначалникот лице место, пренесуваат медиумите од соседството.

„Тој се здоби со полесни повреди на стапалото. Откако го згрижија медицинските работници, тој се врати на ручек со други капачи“, соопштија неговите соработници.

Поврзани новости