(ВИДЕО) Гори депонијата спроти „Систина“

by fokus 15:08
15:08

Попладнево е опожарена депонијата во Карпош, од спротивната страна на болницата „Систина“, кај хотелот „Александар Палас“.

Информацијата ја потврди МВР, а засега се уште не се знаат причините за пожарот.

- Advertisements -

Наведоа дека пожарот избил на депонија, посочувајќи дека пламените јазли зафатиле отпад и сува трева.

На терен се исратени четири возила за гаснење на пожарот. 

Видео https://www.facebook.com/dejan.stojmenovic.54/videos/10161762315715694/

Поврзани новости