(ВИДЕО) Гордана Јанкулоска се појави на собраниската говорница

by fokus

Пратеникот од СДСМ, Благој Бочварски на собраниската говорница извади фотографија од Гордана Јанкулоска на која пишуваше „Разговор Јанкулоска со Ставрески: Ние работиме против државата“, пренесува порталот А1Он.

-Смешни се репликите и контра-репликите ваши. Велите ги сакате Албанците, а зборувате за „чиста Македонија“. Велите ќе ви дадеме 51 пратеник, а во друга реплика велите овие се предавници, рече Бочварски.

Тој ги обвини пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дека се грижат за разединување, а не обединување на Македонија.

Поврзани новости