(ВИДЕО) Герила акција на Левица на Манаки фестивал

by Fokus 19:33
19:33

Синоќа во Битола започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“, а на овој настан, активисти на Левица одржаа герила-акција, при што легнаа на црвениот тепих.

„Легнувајќи на гламурозниот црвен тепих им порачаа на гостите слободно да газат и минуваат преку нив, затоа што како битолчани навикнати сме веќе 30 години да нè газат без око да ни трепне“, соопштија од Левица.

- Advertisements -

 

Поврзани новости