ВИДЕО Фетаи: Ударот на една жена, е удар на целото општество

by fokus 18:30
18:30

И обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи, се приклучи на кампањата „Стави точка“, против насилството врз жени и девојчиња.

-Ние како општество, доколку не преземеме ништо, стануваме соучесници во насилството врз жени. Ударот на една, е удар на целото општество. Удар на секоја една, е удар на секој еден од нас, вели обвинителката Фатиме.

- Advertising -

Кампањата чие што мото е „Да кажеме сите заедно гласно НЕ на насислтвото“, ја поддржаа голем број на јавни личности.

Поврзани новости