(ВИДЕО) Емотивно: Соседите од Неапол од зградите пеат песни за Италија

by fokus 11:21
11:21

Италија во овие моменти поминува низ тежок период поради опасниот корона вирус од кој починаа над 1.000 граѓани и земјата е во целосен карантин.

Граѓаните се потполно ограничени во своето движење, а во овие тешки моменти, тие се обидуваат да внесат и доза на позитива.

Solo a Napoli ste cose💪💪💪forza Italia❤️

Publiée par Michele Mignano sur Jeudi 12 mars 2020

Соседите од еден кварт во Неапол од своите балкони во еден глас пеат, испраќајки си меѓусебна поддршка.

„Ова го може само Неапол. Силна Италија“, стои во описот на видеото.

Поврзани новости