Видео: Дурловски заборави кај ќе води патот од Битола

by fokus 00:07
00:07

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица број 5, Игор Дурловски во гостување во живо во вестите на телевизија Сител, се збуни и заборави кај ќе води патот од Битола.

Дурловски не можеше да се сети на тоа со која локација е поврзан автопатот од Битола претставувајќи ги најважните проекти на „Коалицијата за обнова на Македонија“. Тој денеска беше во Демир Хисар.

- Advertisements -

После ова сигурно си вика "Кој ѓаол ме натера, што беља ме снајде…" 😂😂😂 #ШтоСеДурлите

Publiée par Филип Даскаловски sur Dimanche 28 juin 2020

Поврзани новости