(ВИДЕО) Драматични вознемирувачки снимки од Турција

by Fokus

Турција и Сирија рано утрово беа погодени од неколку силни земјотреси кои причинија сериозна материјална штета и загинаа над 2200 лица во двете држави.

На социјалните мрежи постојано се појавуваат видео снимки преку кои се прикажува ужасот на разорниот земјотрес.

Европските држави веќе почнаа да се организираат во испраќањето помош на најпогодените области во двете земји.

Поврзани новости