(Видео) Додик им покажа среден прст на новинарите

by fokus

Лидерот на СНСД и член на претседателството на БиХ, Милорад Додик при доаѓањето пред Обвинителството на БиХ им покажа среден прст на навинарските екипи.

Додик стигнал во Обвинителството во БиХ за да даде изјава за спорното купување на вили во Белград, а додека заминувал им покажал среден прст на присутните новинари низ прозорот на служебниот автомобил.

Додик даваше изјава за предметот купување на вили на Дедиње во Белград.

Тој тврдеше дека овој предмет се покренува против политички причини за да се одвлече вниманието од случувањата во БиХ каде партиите не успеаа да договорат измени на Изборниот законик.

Поврзани новости