ВИДЕО: Дијаспората на англиски јазик во мисијата „Името не го даваме“

by fokus

На протестот кој денес се оддржа во Сиднеј, против промена на уставното име на Македонија, дел од демонстрантите држеа говор на англиски јазик, бидејќи најверојатно го заборавиле македонскиот јазик.

Rally in Martin Place

Rally in Martin Place. Report on 7 News at 6pm. Story: http://bit.ly/2FfpEKA#Macedonia #7News

Publiée par 7NEWS Sydney sur Samedi 3 mars 2018

 

Поврзани новости