ВИДЕО Џафери ги искара пратениците од мнозинството: Влегувате излегувате како сакате!

by Фокус 15:40
15:40

Претседателот на Собранието Талат Џафери жестокото реагираше откако час и половина ги тераше пратениците од парламентарното мнозинство на СДСМ и ДУИ да влезат на седницата за да може да се обезбеди кворум за почеток на работата на седницата.

-Дали вие размислувате што правите или не? И должен сум вака по микрофон да ви кажувам! Си влегувате и си излегувате како сакате – им рече Џафери и воедно им порача дека ако не м се работи да поднесат оставка и друг пратеник да дојде на нивно место.

- Advertisements -

На денешната седница не дојдоа сите пратеници на власта, додека опозиционерите беа беа во парламентарната зграда, меѓутоа не влегоа во салата затоа што чекаа кворумот да го обезбеди мнозинството.

Поврзани новости