ВИДЕО Дачиќ му запеа на Коѕијас на грчки јазик, а му исполни и музичка желба

by fokus 12:31
12:31

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивицџа Дачиќ, синоќа му приреди вистинска забава на својот грчки колега, Никос Коѕијас. Како што објави спрски „Блиц“, Дачиќ, во свој стил, за добредојде му отпеа на Коѕијас песна на неговиот мајчин јазик.

Според видеото што го објави „Блиц“, Дачиќ му ја отпеал на Коѕијас песната „Mi mu timonis matia mu“. Гостинот, пак, имал своја музичка желба. Коѕијас му ја порачал на Дачиќ „Тамо далеко“.

Поврзани новости