Видео: Дачиќ му ја пееше на Ердоган „Осман ага“

by Fokus 11:08
11:08

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ пееше на свечената вечера во Белград, во чест на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

По настапите пред амбасадорите со „О соле мио“, пред партиските истомисленици со„Миљацка“ и „концертот“ со грчки и српски песни за наставничките во Паралија, Дачиќ среде вечерата го зеде микрофонот и почна да пее на турски јазик, што предизвика воодушевување кај присутните, над сто турски бизнисмени кои му аплаудираа во тактот на музиката.

- Advertising -

Поврзани новости