(ВИДЕО) Бугарските пратениците ќе се истепаа поради апсењето на Борисов

by fokus

Вербални судири во пленарната сала на бугарскиот Парламент предизвика декларацијата на ГЕРБ во одбрана на нивниот лидер Бојко Борисов и барањето за предвремени избори.

Претседателот на „Продолжуваме со промената“ беше исвиркан и пратеници тргнаа кон него на говорницата, кога рече дека сопартијците на Борисов сега се вознемирени, бидејќи можеби и тие се замешани во нелегалните дејствија.

 

Поврзани новости