(ВИДЕО) Бугарската полиција фрли солзавец кон демонстранти, но истиот им се врати во лице

by fokus 11:02
11:02

Граѓаните на Бугарија во текот на викендот излегоа на протести, барајќи референдум за промена на системот на власта и нов Устав.

Но, од целиот протест, во центарот на вниманието беше полицијата и нејзиниот непромислен потег.

- Advertisements -

Таа мораше да реагира со солзавец на демонстрантите, но истиот им се врати во лице поради ветрот.

https://www.facebook.com/citatiteotfilmi/videos/2187479204802524/

Поврзани новости