(ВИДЕО) Борисов: Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Македонија

by fokus 11:41
11:41

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС.

„Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Северна Македонија. Да им испратиме на лекарите кои се во првата борбена линија. Лесно е да кажуваш ‘браќа сме’ ама браќа се познаваат кога ти е тешко. Кога ти умира народот“, рече Борисов.

- Advertisements -

 

Поврзани новости