(ВИДЕО) Болничкото обезбедување ја свитка рампата за да може Брзата помош да влезе на Клиника

by fokus 19:05
19:05

Денеска се појави видео на кое се гледа како се блокира системот на рампата за влез на Клиничкиот центар, додека во колоната возила за влез чека и возило на Брза помош.

Човекот од болничкото обезбедување кога не успеа да ја одглави рампата, ја свитка и возилата поминаа, по што влезе и Брзата помош.

- Advertising -

https://youtu.be/HKYeDmb5t5Y

Поврзани новости