(ВИДЕО) Боки 13 дојде во Обвинителство да изврши увид на доказите против него

by fokus 12:55
12:55

Првоосомничениот во случајот „Рекет” Бојан Јовановски-Боки 13 денеска дојде во Обвинителството за организиран криминал и корупција да ги види доказите против него во аферата “Рекет”.

Бојан Јовановски пристигна кај Рускоска, ќе врши увид во доказите за "Рекет"

Publiée par TV21 sur Mercredi 25 septembre 2019

Откако ќе ги види доказите, ќе треба да одлучи дали за првпат ќе даде исказ, или пак ќе се брани со молчење.

- Advertisements -

Видео – ТВ 21

Поврзани новости