ВИДЕО Бачев: Што ќе правеше Василевски ако тргневме нешто насилно да му направиме

by fokus

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, на синоќешниот протест во Охрид им порача на пратениците Сашо Василевски и Љубен Арнаудов да не гласаат за уставните измени. Охрид, како што рече тој, не е предавнички град.

-Василевски се уплашил и прво свртел кај Спасовски, а што ќе рпавеше ако тргневме насилно нешто да му правиме, ги уплашивме со вербална комуникација. Аранудов нека не го лаже полицијата дека сме направиле инцидент пред домот на Василевски, на Василевски му беше кажана вистината. Охрид не е предавнички град. Не им било лесно на Христо Узунов, Питу Гули, Гоце Делчев, но одбрале да бидат револуционери. Ако седеле дома ќе ја немаше Македонија. Љубе имаш одговорност да не учествуваш во ова предавство – рече Бачев.

Поврзани новости