(ВИДЕО) Автомобил се истумба на денешните трки кај Скопски Саем

by Fokus 16:57
16:57

Натпреварувачот во автомобилските трки денеска, Мики Тодоров доивеа несреќа, откако со неговиот автомобил се истумба, удирајќи се во една од безбедносните гуми.

На трката учествуваа околу 30 натпреварувачи, а според информациите, Тодоров се наоѓа во добра здравствена состојба.

- Advertisements -

Поврзани новости