(ВИДЕО) Апсења во хотелот каде што е Ѓоковиќ

by fokus 23:16
23:16

На неколку часа пред почетокот на сослушувањето на Новак Ѓоковиќ во федералниот суд во Австралија, се случи апсење на лица кои се сместени во имиграциски притвор во истиот хотел со тенисерот.

Според првичните информации кои ги објави новинарката на телевизијата Канал 9, Џилијан Лантури, станува збор за мигранти кои се наоѓаат во хотелот. Засега не се познати причините за апсењето.

 

Поврзани новости