(ВИДЕО) Апасиев во „Карпул караоке“: Рапуваше и избираше меѓу Заев и Мицкоски

by fokus 17:53
17:53

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев гостуваше во „Карпул караоке“, шоуто на јутуберот Стефан Лазаров, кое е многу популарно кај помладата генерација.

Тој го испочитува концептот на шоуто и заедно со домаќинот рапуваа на неговите омилени изведувачи.

Освен за приватноста, Апасиев избираше меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски. На прашањето доколку мора да бира еден од нив да биде премиер, кој би го одбрал, Апасиев се одбра себеси.

Поврзани новости