(ВИДЕО) Ахмети дојде во Собрание за ратификување на Договорот со Грција

by fokus 11:17
11:17

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пристигна во Собранието каде денес треба да се одржи пленарната седница за ратификување на Договорот за името со Грција.

Извор: Алсат

- Advertisements -

Поврзани новости