Tалески ја пречека со црвен килим Наташа Петровска

by fokus 11:39
11:39

Новата градоначалничка на Битола, Наташа Петровска, денеска во Општината беше пречекана со црвен килим од вработените и од досегашниот градоначалник, Владимир Талевски. Петровска денеска ја презема функцијата како прва жена која ќе седне на градоначалничката фотелја во овој град.

Примопредавањето се изврши утринава во кабинетот на градоначалникот каде на краток разговор седнаа доскорешниот и новиот градоначалник.

- Advertisements -

 

Поврзани новости