Ветер од 205 километри на час уби најмалку 12 лица во Индија

by fokus

Најмалку 12 загинати, а повеќемина повредени е црниот биланс од налетот на циклон во Индија, кој е најсилен во последните 20 години.

Ветерот со јачина од 205 километри на час носел се пред себе, рушел кровови, а најмногу луѓе настрадале од искорнатите дрвја кои ги удриле или паднале врз нив.

Поврзани новости