Вест: Камион пропадна во фонтаната на плоштад

by fokus 11:48
11:48

Камион на Град Скопје, од секторот за заштита и спасување пропадна во фонтаната на плоштадот „Македонија”. Ова се случи додека се мести бината и се прават проби непосредно пред дочекот на европските шампиони на Вардар.

Фотографијата е на новинарката Антонија Поповска, а ја објави Вест

- Advertisements -

Поврзани новости