Весна Петрушевска: Мирно небо драга моја Бибс

by fokus 12:40
12:40

Драмските уметници и колеги се простуваат од Билјана Беличанец Алексиќ, познатата актерка од Драмски театар, која синоќа беше пронајдена мртва во својот дом.

Весна Бејби Петрушевска преку својот „Фесјбук“ напиша.

- Advertisements -

„Многу тажно, најболните збогувања се оние кои се недокажани и никогаш необјасниви. Мирно небо драга моја Бибс,“ напиша Петрушевска на социјалните мрежи.

Поврзани новости