Верижна сообраќајка кај Мавровка

by Fokus 01:13
01:13

Пред 30 минути, во близина на трговскиот центар „Мавровка“ се случила сообраќајна несреќа во која учествувале неколку моторни возила, пренесува Макфакс.

Според нивните информации, освен материјална штета, има и повредени лица, но засега не е позната нивната здравствена состојба.

- Advertisements -

На лице место е присутна и екипа на Брза помош, како и сообраќајна полиција. До овој момент не е познато кои се причините за верижната сообраќајка, а се очекува МВР да излезе со детали во текот на утрешниот ден.

Поврзани новости