Венко Андоновски напиша песна за Билјана Беличанец: „Ти не умре Бибе, ти само се лизна“

by fokus 16:44
16:44

Писателот, поет и есеист Венко Андоновски напиша песна посветена на актерката Билјана Беличанец, која си го одзеде животот во својот дом во Скопје.

Во нив, тој вели дека Билјана не починала, туку само се лизнала од „сплавот на очајот, занесот и стравот“.

- Advertisements -

Поврзани новости