Величковски повика на уште помасовни протести

by Фокус 12:55
12:55

Ивон Величковски, претседател на Либералната партија, повика на уште помасвно учество на протестите по повод апсењето на Здравко Савевски од Левица.

– Кога криминалците се аболицираат, а оние што протестираат против неправдата завршуваат на информативни разговори, немаме право да останеме неми – изјави Величковски.

Поврзани новости