Вељаноски: Силата да не го растура правото!

by Фокус 11:09
11:09

Првиот човек на парламентот Трајко Вељаноски, на одбележувањето на 70-годишнината на Врховниот суд, како несреќна ја оцени изјавата на опозицискиот лидер Зоран Заев дека не го признава судот.

– Крајно време е да се престане да се растура демократијата во Македонија и да не се дозволи силата да го закопува правот – рече Велјановски.

- Advertisements -

Поврзани новости