Вечерва средба Димитров-Коѕијас во Виена

by fokus

Македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров и неговиот колега, Никос Коѕијас вечерва ќе имаат средба во Виена, соопшти Министерството за надворешни работи.

Двајцата министри кои сега ги водат преговорите за спорот за името утре ќе имаат заедничка средба со личниот пратеник на Генералниот секретар на ОН, Метју Нимиц

Поврзани новости