Вечерва се вршат претреси кај тројца од осомничените од истрага која се објави денеска, а произлезе од случајот „Рекет“, откри обвинителката Вилма Русковска.

Таа рече дека за пратеничката Фросина Ременски се предложени мерки за претпазливост.

Вечерва на распит беше Јасна Мандиќ на која и беше определен куќен притвор, а останатите осомничени на распит ќе бидат повикани утре.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.