Вечерва четврта трансплантација на срце во Македонија

by Fokus 22:16
22:16

Вечерва се подготвува четврта трансплантација на срце во нашата земја. Ова го соопшти првиот човек на Министерството за здравство, Венко Филипче кој најави дека тимот е подготвен и мотивиран за да го направи овој подвиг.

„Започнуваме подготовки за четврта трансплантација на срце. Тимот спремен и мотивиран како и секогаш“, напиша Филипче на својот фејсбук-профил.

- Advertisements -

Поврзани новости