Василевски на прашање дали ќе гласа за отворање на Уставот: Ќе видите

by fokus

Не можам ништо да ви кажам. На координација сум, рече пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски за „А1он“, прашан дали ќе гласа за уставни измени.

„Ќе видите“, додаде тој и не ја исклучи можноста, да даде зелено светло за почеток на уставните промени.

Прашан дали по координацијата ќе има став, тој повтори дека тоа ќе го види јавноста за време на гласањето. Василевски не одговори дали ќе оди против партискиот став.

Поврзани новости