Вардар со победа над Барселона, влегува во финале на Лигата на шампиони

by Fokus 19:59
19:59

Ракометарите на Вардар успеаја да се пласираат во финалето на фајнл-фор турнирот од Лигата на шампионите.

Победата над Барселона од 26:25 беше три секунди пред крајот на натпреварот, а победничкиот гол го даде Лука Циндриќ.

- Advertisements -

Утрешното финале меѓу Вардар и ПСЖ е со почеток од 18:00 часот.

Поврзани новости