Вардар „се лизна“ против Веспрем

by Fokus 20:35
20:35

Ракометниот клуб Вардар беше декласиран од Веспрем со резултат 30:39. На полувреме резултатот изнесуваше 17:21.

Дибиров со осум и Дисингер со пет гола, беа најефикасни, но 78 проценти од шутевите кои Веспрем ги упати кон голот, завршија во мрежата.

- Advertisements -

Следен меч на Вардар во Лигата на шампионите е на 3 ноември дома против Мешков Брест.

Поврзани новости