Ракометарите на Вардар вечерва загубија од играчите на Кил во Скопје, со 20-31. Вардар го одигра неверојатно најлошото прво полувреме во кое даде само четири голови.

Шампионот на Македонија првиот гол го постигна дури во 10. минута и тоа од пенал, а вториот, кој беше прв од игра, дури во 20. минута. На одморот црвено-црните отидоа со негатива од 12 погодоци (4:16).

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.